آشنایی با کره نیوزلندی

کره نیوزلندی

معرفی کره نیوزلندی

کره نیوزلندی یکی از برندهای معروف و شناخته شده حیوانی است که از محصولات درجه یک و پر طرفدار در حوزه کره های حیوانی  میباشد. کره، از جمله محصولات غذایی است که هم مصرف خوراکی به صورت خام دارد و هم به صورت یک ماده غذایی کاربردی در پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد .

کره به دو صورت حیوانی یا گیاهی در بازار موجود است. کره حیوانی ممکن است از دوغ یا از خامه تهیه شود و بسته به هرکدام رنگ آن نیز متفاوت است و به صورت جامد در بازار عرضه می شود. پایه اصلی کره حیوانی از شیر گاو و گوسفند و البته در مواردی هم از شیر گاومیش است.

کره گیاهی اغلب از انواع روغن های نباتی چون ذرت، آفتابگردان، سویا و کتان به همراه برخی افزودنی ها تولید می شود. این کره فاقد ویتامین های موجود در پنیر بوده و از لحاظ املاحی فاقد آهن، روی و مس است که به این نوع کره مارگارین نیز می گویند که به صورت مایع در بازار عرضه می شوند.

لبنیات نیوزلند

کشور نیوزیلند نخستین کشور صادرکننده لبنیات با کیفیت بالا در جهان بوده و محصولات تولیدی این کشور به علت کیفیت بالا در دنیا شناخته شده است. این کشور به دلیل داشتن زمین‌های مستعد دامداری و بارندگی فراوان و همچنین به علت دوری از سایر کشور‌ها، دارای وضعیت منحصر به فردی می باشد که اساس دامداری گسترده و شرایط خوب آب و هوایی و تغذیه حیواناتی همچون گاو و گوسفند بسیار مساعد بوده و همین امر سبب شده این کشور به یکی از قطب های تولید کره حیوانی مرغوب در دنیا تبدیل شود.

کمپانی فونترا

‘فونترا’ یکی از بزرگترین شرکت های تولید لبنیات در دنیاست که در سال ۲۰۰۱ با تجمیع شرکت‌های بزرگ دامداری، بزرگترین شرکت لبنیاتی جهان را تحت عنوان ‘فونترا’ ایجاد کرد.  این شرکت هم اکنون تولید ۳۰ درصد لبنیات جهان را در دست دارد و به بیش از ۱۰۰ کشور محصولات خود را صادر می کند که یکی از مهمترین محصولات این شرکت کره نیوزلندی (NZMP) می باشد. این محصول به صورت فله در قسمت های مختلف دنیا عرضه شده و توسط کارخانه های داخلی هرکشور به صورت بسته بندی کوچکتر وارد بازار فروش آن کشور می شوند.

فله ای بودن کره حیوانی نیوزلندی و کیفیت بالای این محصول و طعم فوق العاده آن منجر به فروش بالای این محصول در داخل کشور است. همانطور که گفته شد با توجه به کیفیت بالای این کره هر ساله میزان بسیار بالایی از این کره به صورت تناژ از کشور نیوزلند وارد ایران شده سپس در کارخانه ها آن را به بسته بندی های کوچک تبدیل و وارد بازار مصرف مواد غذایی می کنند.

انواع کره نیوزلندی

کره حیوانی نیوزلندی در دو نوع وستلند و لاکتیکی وارد ایران می شود و اکثرا مصرف کنندهای این کره، نوع لاکتیکی بدون نمک آن را جهت مصرف تهیه می کنند.

مصارف کره حیوانی نیوزلندی

کره نیوزلندی مصارف بالایی برای تولید انواع روغن حیوانی دارد و کارگاه های تولید روغن در ایران ترجیح می دهند از این کره استفاده کنند. از طرف دیگر مراکز تولید انواع شیرینی، کیک و شکلات و به صورت کلی قنادی ها به دلیل عطر و طعم فوق العاده این محصول تمایل زیادی به مصرف این کره در محصولات خود دارند. گروه های دیگر مصرف کننده کره حیوانی نیوزلندی شامل تالار ها، لبنیاتی ها و رستوران ها هستند که در برخی مواد غذایی خود ترجیح می دهند از کره نیوزلند استفاده نمایند. پخش رومیانی

 

admin
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • راحله امرایی 9 سپتامبر 2021 / 1:00 ق.ظ

    با تشکر از وبسایت خوب شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *