فواید رب گوجه‌ فرنگی چیست ؟

فواید رب گوجه‌فرنگی چیست ؟

فواید رب گوجه‌ فرنگی چیست؟

مهم نیست اغلب خودتان آشپزی می‌کنید یا خیر،رب گوجه‌ فرنگی جزو کالاهایی است که همیشه آن را در یخچال خود دارید.این ماده غذایی مشابه گوجه‌ فرنگی تازه است؛ و همان خواص گوجه‌ فرنگی(که منبع خوبی از آنتی اکسیدان‌‌ها،آهن،پتاسیم و ویتامین‌های گروه B است ) را دارد.‌در این مقاله که توسط پخش مواد غذایی رومیانی تهیه شده است قصد داریم به این ماده غذایی که نقش مهمی در آشپزی ایرانی دارد بپردازیم.در ابتدا بهتر است بدانیم که:فواید رب گوجه‌ فرنگی چیست ؟ 

پیشنهاد و تخفیف ویژه: قیمت رب گوجه

طرز تهیه رب گوجه‌ فرنگی

رب گوجه‌ فرنگی با به هم زدن گوجه فرنگی تازه تولید می‌شود تا زمانی که شروع به له شدن بکند.سپس گوجه‌ها را صاف می‌کنند تا پوست و دانه‌های آن‌ها جدا شود و حداقل برای چند ساعت گوجه ‌فرنگی ‌ها را می‌جوشانند تا آب آنها تبخیر شود.

حال که با فرآیند تولید رب گوجه‌ فرنگی آشنا شدیم به فواید آن می‌پردازیم.فواید رب گوجه‌ فرنگی چیست ؟

فواید رب گوجه‌ فرنگی چیست؟
فواید رب گوجه‌ فرنگی چیست؟

خاصیت ضد سرطانی رب گوجه‌ فرنگی

رب گوجه‌ فرنگی منبع بسیار خوبی برای لیکوپن است، لیکوپن یک آنتی اکسیدان بسیار قدرتمند است که به خانواده ویتامین A تعلق دارد.اغلب نام لیکوپن را در خاصیت ضد سرطانی آن به خصوص سرطان پروستات می‌شنویم اما مطالعات اخیر نشان داده‌اند که لیکوپن علاوه بر خاصیت ضد سرطانی در کاهش خطر سکته مغزی نیز موثر است.مطالعات نشان می‌دهد که خوردن حدود 4 تا 8 میلی گرم از لیکوپن در روز برای سلامتی مفید است،یک قاشق غذاخوری از رب گوجه فرنگی تبرک  حاوی4.6 گرم لیکوپن می‌باشد. پیشنهاد:>> رب گوجه تبرک

ویتامین C و شادابی پوست

ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان شناخته می‌شود اما انتقال دهنده‌های عصبی و کلاژن نیز تولید میکند؛که از پوست و رباط‌های شما محافظت می‌کند.توانایی آنتی‌اکسیدانی از آسیب‌های رادیکال‌های آزاد در بدن جلوگیری می‌کند،ویتامین ث از آسیب به پوست شما در مقابل تابش مستقیم آفتاب محافظت می‌کند.مردان باید حدود 90 میلی‌گرم ویتامین ث به صورت روزانه دریافت کنند؛همچنین زنان به 75 می‌گرم  ویتامین ث به صورت روزانه نیاز دارند. مصرف روزانه زنان باردار باید 80 میلی‌گرم در روز باشد و افراد سیگاری به 30 میلی‌گرم بیشتر نیاز دارند.یک قاشق از رب گوجه‌ فرنگی روژین حاوی 3.5 میلی‌گرم ویتامین  C  می‌باشد.

نحوه سفارش

مشتریان عزیز پخش مواد غذایی رومانی می‌توانید بهترین رب‌های گوجه‌ فرنگی را با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت از فروشگاه مواد غذایی رومیانی تهیه کنید.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *