آشنایی با روغن آفتابگردان

روغن آفتابگردان

معرفی و خرید روغن آفتابگردان

روغن آفتابگردان از جمله روغن‌های گیاهی است که از دانه‌های آفتاب‌گردان به دست می‌آید و به لحاظ سلامتی به نسبت روغن‌های جامد و حیوانی بسیار برای بدن مفید است. این نوع روغن از جمله روغن‌های خوراکی است که در سبد غذایی برای سرخ کردن و پخت‌وپز کاربرد زیادی دارد. روغن دانه آفتاب‌گردان به دلیل غنی بودن از اسیدهای چرب غیراشباع برای سلامتی مفید و در تثبیت کلسترول خون مؤثر است. در مصارف غذایی می‌توان به‌جای استفاده از سایر روغن‌های خوراکی که چربی‌های اشباع بالا و اسید لینولئیک سالم پایینی دارند، از روغن دانه آفتابگردان استفاده کرد. مهم‌ترین خاصیت این روغن بالا بودن میزان ویتامین E آن می‌باشد که در مقایسه با روغن‌های دیگر مانند روغن بادام که معمولاً در محصولات مراقبت از پوست کاربرد دارند، این روغن دارای ویتامین E بالاتری می‌باشد.

ترکیبات روغن آفتابگردان

روغن دانه آفتابگردان حاوی اسیدهای چرب اشباع‌شده (۵ تا ۱۶ درصد) بوده و باقی اشباع‌نشده است این محصول دارای ویتامین‌های E ، ویتامین A ، C و D است . عطاری آنلاین

خواص فوق‌العاده روغن آفتاب‌گردان

1- کاهش سطح کلسترول

اسیدهای موجود در این نوع روغن برای بدن مفید است و بدن را در برابر اسیدهای چرب بد متعادل می‌سازد و اسیدهای چرب مفید بدن را تأمین می‌کند.

2- حفظ سلامت قلب

مصرف این روغن از مسدود شدن شریان‌های قلب جلوگیری می‌کند که در مقابل دیگر روغن‌ها مضر می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

3- بالا بردن سیستم ایمنی بدن

ویتامین E موجود در روغن آفتابگردان می‌تواند به‌عنوان یک انتی اکسیدان قوی عمل کند و از بیماری‌های قلبی بدن را محافظت کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. مشاهده تمامی روغن های فروشگاه رومیانی

4- کمک به سلامتی پوست

وجود ویتامین E موجود در این نوع روغن کمک زیادی به جوان‌سازی پوست می‌کند چرا که منجر به خنثی کردن رادیکال‌های آزاد شده و از آسیب رساندن آن‌ها به سلول‌های سالم پوست جلوگیری می‌کند.

5- پیشگیری از سرطان

روغن آفتابگردان غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها و موادی است که با خنثی کردن رادیکال‌های آزاد از تبدیل‌شدن سلول‌های سالم به سلول سرطانی جلوگیری می‌کنند.

6- ضدالتهابی

دانه آفتاب‌گردان به دلیل داشتن خاصیت ضدالتهابی که دارد از حملات اسم در بدن جلوگیری می‌کند. خرید روغن آفتابگردان

7- کاهش آرتروز

خاصیت ضدالتهابی دانه آفتاب‌گردان می‌تواند در کنترل آرتروز بسیار کاربردی باشد.

8- پیشگیری از عفونت

این نوع روغن در حفظ بدن از عفونت‌ها خصوصاً در مورد کودکان بسیار کمک‌کننده است. فروشگاه پخش مواد غذایی رومیانی

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *